NX3L4051PW-Q100J
DigiKey Part Number
568-12394-2-ND - Tape & Reel (TR)
568-12394-1-ND - Cut Tape (CT)
568-12394-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NX3L4051PW-Q100J
Description
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 8:1 750mOhm 16-TSSOP
Category
Charge Injection
15pC
Manufacturer
NXP USA Inc.
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
35pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
10nA
Part Status
Active
Crosstalk
-90dB @ 100kHz
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
8:1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Number of Circuits
1
Grade
Automotive
On-State Resistance (Max)
750mOhm
Qualification
AEC-Q100
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
70mOhm
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Supply, Single (V+)
1.4V ~ 4.3V
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
45ns, 25ns
Supplier Device Package
16-TSSOP
-3db Bandwidth
15MHz