LORA915-ANT
DigiKey Part Number
1188-LORA915-ANT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LORA915-ANT
Description
RF TXRX MOD ISM<1GHZ PCB TH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
General ISM < 1GHz LoRa™ Transceiver Module 915MHz PCB Trace Surface Mount
Category
Serial Interfaces
SPI
Mfr
Antenna Type
PCB Trace
Packaging
Bulk
Utilized IC / Part
SX1276
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.7V
RF Family/Standard
General ISM < 1GHz
Mounting Type
Surface Mount
Protocol
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
915MHz