Image for G3VM-101HR2(TR) is not available
G3VM-101HR2(TR)
DigiKey Part Number
39-G3VM-101HR2(TR)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-101HR2(TR)
Description
HIGH CURRENT MOS FET T/R
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 6-SMD, Gull Wing
Category
Voltage - Input
1.65VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Series
Load Current
6 A
Packaging
Bulk
On-State Resistance (Max)
150 mOhms
Part Status
Active
Termination Style
Gull Wing
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C