NC7SZ125M5X
DigiKey Part Number
NC7SZ125M5XTR-ND - Tape & Reel (TR)
NC7SZ125M5XCT-ND - Cut Tape (CT)
NC7SZ125M5XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NC7SZ125M5X
Description
IC BUFF 1.65V SOT-23-5
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element 3-State Output SOT-23-5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NC7SZ125M5X Models
Category
Output Type
3-State
Manufacturer
onsemi
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)