ECW-FE2W334K
DigiKey Part Number
10-ECW-FE2W334K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-FE2W334K
Description
CAP FILM 0.33UF 10% 450VDC RAD
Detailed Description
0.33 µF Film Capacitor 84V 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
ECW-FE2W334K Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
84V
Voltage Rating - DC
450V