EEH-ZA1J220XP
DigiKey Part Number
P15447TR-ND - Tape & Reel (TR)
P15447CT-ND - Cut Tape (CT)
P15447DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EEH-ZA1J220XP
Description
CAP ALUM HYBRID 22UF 20% 63V SMD
Detailed Description
22 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 80mOhm 10000 Hrs @ 105°C
EDA/CAD Models
EEH-ZA1J220XP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
150 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.5 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C