ERB-RE1R25V
DigiKey Part Number
P15120TR-ND - Tape & Reel (TR)
P15120CT-ND - Cut Tape (CT)
P15120DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERB-RE1R25V
Description
FUSE BOARD MNT 1.25A 32VDC 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.25 A 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
Category
Response Time
Fast Blow
Mfr
Package / Case
Series
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Approval Agency
cUL, UL
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W x 0.025" H (1.60mm x 0.81mm x 0.63mm)
Fuse Type
DC Cold Resistance
0.094 Ohms