ERZ-E05A471
DigiKey Part Number
P16654-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-E05A471
Description
VARISTOR 470V 1.2KA DISC 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
Category
Varistor Voltage (Max)
517 V
Energy
32J
Capacitance @ Frequency
100 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
385 V
Varistor Voltage (Min)
423 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
470 V