ERZ-E05E431 is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 18,545
Panasonic Industry
In Stock: 5,745
Datasheet
430 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
ERZ-E05E431
DigiKey Part Number
ERZ-E05E431-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-E05E431
Description
VARISTOR 430V 1.2KA DISC 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
473 V
Energy
29J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
120 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
275 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
350 V
Varistor Voltage (Min)
387 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
430 V