ERZ-E14A681S1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
680 V 7.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
ERZ-E14A681S1
DigiKey Part Number
P124370-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-E14A681S1
Description
VARISTOR 680V 7.5KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
748 V
Energy
382J
Capacitance @ Frequency
600 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
420 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
560 V
Varistor Voltage (Min)
612 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
680 V