ERZ-V20D221
DigiKey Part Number
P7230-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V20D221
Description
VARISTOR 220V 10KA DISC 21.5MM
Detailed Description
220 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 21.5mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V20D221 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
242 V
Energy
155J
Capacitance @ Frequency
1600 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
140 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
180 V
Varistor Voltage (Min)
198 V
Package / Case
Disc 21.5mm
Varistor Voltage (Typ)
220 V