EXB-S8V393J
DigiKey Part Number
10-EXB-S8V393JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-S8V393J
Description
RES ARRAY
Detailed Description
39k Ohm ±5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2009, Concave, Long Side Terminals
Category
Power Per Element
100mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2009, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package
2009
Resistance (Ohms)
39k
Size / Dimension
0.200" L x 0.087" W (5.08mm x 2.20mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)