CCS19-S8-M
DigiKey Part Number
298-14266-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCS19-S8-M
Description
CBL CLIP P-TYPE NATURAL FASTENER
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Natural Fastener 0.190" (4.83mm)
Category
Color
Natural
Manufacturer
Panduit Corp
Width
0.370" (9.40mm)
Packaging
Bulk
Panel Hole Size
0.167" (4.24mm)
Part Status
Active
Material Thickness
0.050" (1.27mm)
Type
Clip, P-Type
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Opening Size
0.190" (4.83mm)
Screw Size
#8 (M4)
Mounting Type
Fastener
Bundle Center to Mounting Center
0.430" (10.92mm)