CCS50-S8-C0
DigiKey Part Number
298-19658-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCS50-S8-C0
Description
CBL CLIP P-TYPE BLACK FASTENER
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Black Fastener 0.500" (12.70mm)
Category
Width
0.370" (9.40mm)
Panel Hole Size
0.167" (4.24mm)
Material Thickness
0.050" (1.27mm)
Clip, P-Type
Features
Weather Resistant
Opening Size
0.500" (12.70mm)
Bundle Center to Mounting Center
0.600" (15.24mm)