W3907B0100
DigiKey Part Number
553-W3907B0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3907B0100
Description
RF ANT 2.15GHZ FLAT PATCH CAB
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA LTE Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Antenna Type
Flat Patch
Manufacturer
Pulse Electronics
Number of Bands
6
Series
Return Loss
-7.5dB
Packaging
Bulk
Gain
4.2dBi
Part Status
Active
Power - Max
3 W
RF Family/Standard
Cellular
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency (Center/Band)
2.15GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
698MHz ~ 3.6GHz