SM-RVT101HVSNWCA0
SM-RVT101HVSNWCA0
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT101HVSNWCA0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT101HVSNWCA0
Description
STM32, 10.1" HB,IPS, ATOUCH CG,
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) I2C 10.1" (256.54mm) 1280 x 800 (WXGA1)
Category
Viewing Area
217.96mm W x 136.60mm H
Dot Pixels
1280 x 800 (WXGA1)
Part Status
Active
Interface
I2C
Touchscreen
Capacitive
Diagonal Screen Size
10.1" (256.54mm)
Dot Pitch
0.17mm W x 0.17mm H