Image for SM-RVT50HQTFWN00 is not available
SM-RVT50HQTFWN00
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT50HQTFWN00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT50HQTFWN00
Description
5.0" RGB, HB, IPS, METAL FRAME
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) RGB 5" (127.00mm) 800 x 480 (WVGA)
Dot Pixels
800 x 480 (WVGA)
Packaging
Box
Interface
RGB
Controller Type
ST7262-G4
Touchscreen
Non-Touch
Dot Size
0.14mm W x 0.14mm H
Diagonal Screen Size
5" (127.00mm)
Dot Pitch
0.14mm W x 0.14mm H
Viewing Area
120.70mm W x 75.80mm H