BR24G16NUX-3TTR
DigiKey Part Number
BR24G16NUX-3TTR-ND - Tape & Reel (TR)
BR24G16NUX-3TCT-ND - Cut Tape (CT)
BR24G16NUX-3TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR24G16NUX-3TTR
Description
IC EEPROM 16KBIT VSON008X2030
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 16Kbit I2C 400 kHz VSON008X2030
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BR24G16NUX-3TTR Models
Clock Frequency
400 kHz
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Part Status
Not For New Designs
Voltage - Supply
1.6V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)