SMF30VTFTR
DigiKey Part Number
SMF30VTFTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF30VTFCT-ND - Cut Tape (CT)
SMF30VTFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF30VTFTR
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PMDU
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount PMDU
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMF30VTFTR Models
Category
Power - Peak Pulse
200W
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.1A