CEB-2704-L100
DigiKey Part Number
2223-CEB-2704-L100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEB-2704-L100
Description
PIEZO DISC 27X.4MM, LEAD WIRES
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.6 kHz Feedback Buzzer Element 30V p-p 1.063" Dia (27.00mm) 300 Ohms
Category
Type
Feedback
Impedance
300 Ohms
Series
Capacitance @ Frequency
22000pF @ 100Hz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Size / Dimension
1.063" Dia (27.00mm)
Frequency
3.6 kHz
Voltage - Input (Max)
30V p-p