CEB-35D26
DigiKey Part Number
102-1128-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEB-35D26
Description
BUZZER ELEMENT FDBK 6.4KHZ 20MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.6 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 1.378" Dia (35.00mm) 300 Ohms
EDA/CAD Models
CEB-35D26 Models
Type
Standard
Impedance
300 Ohms
Series
Capacitance @ Frequency
30000pF @ 1kHz
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Frequency
2.6 kHz
Voltage - Input (Max)
30V p-p