CL21B684KOFVPNC is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 42
Datasheet
Image for CL21B684KOFVPNC is not available
CL21B684KOFVPNC
DigiKey Part Number
1276-CL21B684KOFVPNCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B684KOFVPNC
Description
CAP CER 680NF 16V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
General Purpose
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)