CL21B684KOFVPNE
DigiKey Part Number
1276-6561-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6561-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B684KOFVPNE
Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL21B684KOFVPNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
General Purpose
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)