CL31B104KCFZW6E
DigiKey Part Number
1276-7002-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-7002-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-7002-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B104KCFZW6E
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL31B104KCFZW6E Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)