ARC6-16-06.0-LU-LU-3-1
DigiKey Part Number
612-ARC6-16-06.0-LU-LU-3-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ARC6-16-06.0-LU-LU-3-1
Description
CABLE M-M 152.4MM, 16PAIR 6"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Plug to Plug 0.500' (152.40mm, 6.000") Blue Shielded
EDA/CAD Models
ARC6-16-06.0-LU-LU-3-1 Models
Length
0.500' (152.40mm, 6.000")
Wire Gauge
34 AWG
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C