ARC6-16-20.0-LU-LU-3-1
DigiKey Part Number
612-ARC6-16-20.0-LU-LU-3-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ARC6-16-20.0-LU-LU-3-1
Description
ACCELERATE SLIM CABLE ASSEMBLY,
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Plug to Plug 1.64' (500.00mm) Blue Shielded
EDA/CAD Models
ARC6-16-20.0-LU-LU-3-1 Models
Length
1.64' (500.00mm)
Wire Gauge
34 AWG
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C