FFSD-25-D-06.89-01-F-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 1
Image for FFSD-25-D-06.89-01-F-N is not available
FFSD-25-D-06.89-01-F-N
DigiKey Part Number
612-FFSD-25-D-06.89-01-F-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-06.89-01-F-N
Description
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.574' (175.00mm, 6.89")
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-06.89-01-F-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.574' (175.00mm, 6.89")
Contact Finish Thickness
3.00µin (0.076µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)