FFSD-25-D-08.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM10485-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-08.00-01-N
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.667' (203.20mm, 8.00")
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-08.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.667' (203.20mm, 8.00")
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)