FFSD-25-D-09.00-01-N is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.750' (228.60mm, 9.00")
FFSD-25-D-09.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM12574-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-09.00-01-N
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-09.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.750' (228.60mm, 9.00")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)