FFSD-25-D-09.84-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-25-D-09.84-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-09.84-01-N
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.820' (250.00mm, 9.84")
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-09.84-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.820' (250.00mm, 9.84")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)