FFSD-25-D-10.45-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.871' (265.43mm, 10.45")
FFSD-25-D-10.45-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-25-D-10.45-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-10.45-01-N
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-10.45-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.871' (265.43mm, 10.45")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)