Image for HLCD-50-06.00-TR-BL-2 is not available
HLCD-50-06.00-TR-BL-2
DigiKey Part Number
612-HLCD-50-06.00-TR-BL-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLCD-50-06.00-TR-BL-2
Description
HIGH SPEED HERMAPHRODITIC CABLE,
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Cable Assembly Rectangular Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HLCD-50-06.00-TR-BL-2 Models
Category
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)