T1PS-10-28-GF-12.0-A-T3
DigiKey Part Number
612-T1PS-10-28-GF-12.0-A-T3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T1PS-10-28-GF-12.0-A-T3
Description
CBL 1MM 10POS PNL MNT M TO F
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 1.00' (304.80mm)
EDA/CAD Models
T1PS-10-28-GF-12.0-A-T3 Models
Category
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Length
1.00' (304.80mm)