CN048D24 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Altran Magnetics, LLC
In Stock: 0
Datasheet
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SIP
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
CN048D24
DigiKey Part Number
CC1797-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CN048D24
Description
SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-48V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CN048D24 Models
Category
Voltage - Input
16 ~ 30VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 48 V
Series
Load Current
100 mA
Packaging
Tube
Termination Style
PC Pin
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C