CXE480D5
DigiKey Part Number
CC1066-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXE480D5
Description
SSR RELAY SPST-NO 5A 48-660V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CXE480D5 Models
Category
Voltage - Input
15 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 660 V
Series
Load Current
5 A
Packaging
Bulk
Termination Style
PC Pin
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C