SIT9122AC-2B2-33S270.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9122AC-2B2-33S270.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9122AC-2B2-33S270.000000
Description
MEMS OSC XO 270.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
270 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
55mA
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)