RNMF14FTC100R
DigiKey Part Number
S100CATR-ND - Tape & Reel (TR)
S100CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF14FTC100R
Description
RES 100 OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RNMF14FTC100R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)