ECMF2-40A100M6Y
DigiKey Part Number
497-ECMF2-40A100M6YTR-ND - Tape & Reel (TR)
497-ECMF2-40A100M6YCT-ND - Cut Tape (CT)
497-ECMF2-40A100M6YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECMF2-40A100M6Y
Description
DFN.14.135.08-050-6L WF
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Line Common Mode Choke Surface Mount, Wettable Flank 100mA DCR 2.9Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECMF2-40A100M6Y Models
Category
Ratings
AEC-Q101
Manufacturer
STMicroelectronics
Features
ESD
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Filter Type
Data, Signal Line
Size / Dimension
0.055" L x 0.053" W (1.40mm x 1.35mm)
Current Rating (Max)
100mA
Height (Max)
0.756" (19.20mm)
DC Resistance (DCR) (Max)
2.9Ohm
Package / Case
6-WFDFN
Voltage Rating - DC
5V
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C