VNH3SP30TR-E
DigiKey Part Number
497-VNH3SP30TR-ETR-ND - Tape & Reel (TR)
497-VNH3SP30TR-ECT-ND - Cut Tape (CT)
497-VNH3SP30TR-EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VNH3SP30TR-E
Description
IC MTR DRV 5.5-36V MULTIPWRSO-30
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Motor Driver Power MOSFET Parallel, PWM MultiPowerSO-30
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VNH3SP30TR-E Models
Category
Current - Output
30A
Manufacturer
STMicroelectronics
Voltage - Supply
5.5V ~ 36V
Series
Voltage - Load
5.5V ~ 36V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)