TGH-0955-01
DigiKey Part Number
1168-TGH-0955-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGH-0955-01
Description
ALUMINIUM HEAT SINK 95.5X95MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Top Mount
Category
Length
3.740" (95.00mm)
Mfr
Width
3.760" (95.50mm)
Series
Fin Height
0.563" (14.30mm)