OBERDLLTNY-156.250000
DigiKey Part Number
1664-OBERDLLTNY-156.250000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OBERDLLTNY-156.250000
Description
XTAL OSC XO 156.25 MHZ 3.3V LVPE
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
55mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
10mA