L08P100D15 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Tamura
In Stock: 432
Datasheet
Similar
LEM USA Inc.
In Stock: 141
Datasheet
Current Sensor 100A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module
L08P100D15
DigiKey Part Number
MT7189-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L08P100D15
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 100A
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency
DC ~ 100kHz
Mfr
Linearity
±1%
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
±15V
Part Status
Obsolete
Response Time
10µs
For Measuring
AC/DC
Current - Supply (Max)
12mA
Sensor Type
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C