AVRF060X100LT242
DigiKey Part Number
445-AVRF060X100LT242TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-AVRF060X100LT242CT-ND - Cut Tape (CT)
445-AVRF060X100LT242DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AVRF060X100LT242
Description
FILTER 10PF ESD SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EMI Filter Order Channel C = 10pF 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Manufacturer
TDK
Applications
Audio
Series
Voltage - Rated
7V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Attenuation Value
20dB @ 2.4GHz
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Values
C = 10pF
Height
0.012" (0.30mm)