B32778G4117K000
DigiKey Part Number
495-3944-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32778G4117K000
Description
CAP FILM 110UF 450VDC RAD 4 LEAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
EDA/CAD Models
B32778G4117K000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Height - Seated (Max)
1.969" (50.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - DC
450V
Dielectric Material
Features
Long Life
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.9 mOhms