B32921C3104M189
DigiKey Part Number
495-B32921C3104M189TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B32921C3104M189CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32921C3104M189
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 630VDC RADIAL
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial
EDA/CAD Models
B32921C3104M189 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
305V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V