B32921C3223M289
DigiKey Part Number
495-4844-1-ND - Cut Tape (CT)
495-4844-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32921C3223M289
Description
CAP FILM 0.022UF 20% 630VDC RAD
Detailed Description
0.022 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
305V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V