B32933A3104K000
DigiKey Part Number
495-4355-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32933A3104K000
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 305VAC RADIAL
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 305V Polyester, Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32933A3104K000 Models
Size / Dimension
1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
305V
Features
85C/85% Humidity
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C