B32933A3684K189
DigiKey Part Number
495-75773-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-75773-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32933A3684K189
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 305VAC RAD
Detailed Description
0.68 µF Film Capacitor 305V Polyester, Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32933A3684K189 Models
Size / Dimension
1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
305V
Features
85C/85% Humidity
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C