B32933A3684K189 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B32933A3684K189 |
Description | CAP FILM 0.68UF 10% 305VAC RAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.68 µF Film Capacitor 305V Polyester, Metallized Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B32933A3684K189 Models |
Category | Mounting Type Through Hole |
Mfr | Package / Case |
Series | Size / Dimension 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm) |
Part Status Active | Termination PC Pins |
Capacitance | Lead Spacing 0.886" (22.50mm) |
Tolerance ±10% | Applications Automotive; EMI, RFI Suppression |
Voltage Rating - AC 305V | Ratings AEC-Q200, X2 |
Dielectric Material | Features 85C/85% Humidity |
Operating Temperature -40°C ~ 105°C |