B57153S0100M051
DigiKey Part Number
495-B57153S0100M051TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B57153S0100M051CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57153S0100M051
Description
ICL 10 OHM 20% 2A 8.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 2 A 0.335" (8.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B57153S0100M051 Models
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
TDK
Current - Steady State Max
2 A
Series
R @ Current
340 mOhms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Diameter
0.335" (8.50mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
R @ 25°C
10 Ohms